צמרת רקובה – מדינה בהתרסקות

שיתוף:

אייל גולן לא לבד. הוא אמנם מלך ישראל, הזמר המוביל, כמעט זמר לאומי, שופט בריאליטי, אליל המעריצות, אבל הוא רק חלק מתמונה גדולה הרבה יותר. מבהילה הרבה יותר. בשנים האחרונות כמעט ואין ממסד, או תחום בחברה הישראלית שהאיש המוביל והמנהיג שלו, לא הוכתם והתגלה כבעייתי עד מושחת. אלה לא רק מרגלית צנעני או אייל גולן מערוץ 2. ממש בימים אלה יושב במעצר האיש שהיה עד לאחרונה הרב הראשי של ישראל. כן, הרב הראשי, יונה מצגר, חשוד בעבירות חמורות של שחיתות ושוחד. בשיחה בינו לבין עוזרו הנאמן, יד ימינו, הוא ביקש/דרש שהנאמן ינהג כמו שולה זקן, שלדבריו, שוכבת על הגדר בשביל המנהיג, הבוס הנערץ עליה. והנה נזכרנו באהוד אולמרט, לא מזמן, ראש הממשלה, שהורשע לאחרונה בעבירה של הפרת אמונים, הנראית כקצה הקרחון של פעילות מושחתת רבת שנים. וכמעט שכחנו את הנשיא, משה קצב, שיושב בכלא על שחיתות מידות שהביאה אותו למעשי אונס סדרתיים.

אז מה יש לנו: רב ראשי, ראש ממשלה, נשיא, זמר לאומי. ולצערנו זה לא נגמר כאן. שר אוצר לשעבר שיושב בכלא, שר חוץ שנחלץ בעור שיניו, וחזר לממשלה, וראשי ערים שנבחרו מחדש, למרות כתבי אישום חמורים. הממסד הפוליטי, הדתי, צמרת הפריים טיים בערוץ 2, והרשימה ממשיכה.

צמרת העולם העסקי נגועה בשחיתות ובפלילים. יו"ר דירקטוריון בנק הפועלים, דני דנקנר הורשע לאחרונה בהפרת אמונים. ואולי הכואב מכל לרבים מאיתנו, גם הממסד הביטחוני לא חסין. פרשת הרפז הכתימה את הרמטכ"ל אשכנזי ואת חצרו, באווירת שחיתות ושכרון כוח.

מה קורה פה? איך יכול להיות שדווקא אלה שיש להם הכל, שהגיעו לצמרת הגבוהה ביותר, מנהיגי החברה, ראשי הממסדים המרכזיים במדינה, דווקא הם נגועים, רקובים, חולים.

אנו חייבים לעצור ולהביט במציאות. אלה לא עשבים שוטים, זה לא תת תרבות עבריינית. לא מדובר במקרים בודדים. גם לא בנסיבות אישיות מיוחדות. אלה הם פני החברה הישראלית בשנים האחרונות.

אליטה שהיתה אמורה להיות משרתת ואחראית, הפכה להיות חסרת גבולות, ושיכורת כוח.

תפקידים שנעשו פעם בחרדת קודש, מהווים היום מקפצה לרווח ותועלת אישית, למימוש תאוות ורדיפת בצע. הכבוד, היוקרה והכסף שאנו מרעיפים על המנהיגים שלנו לא רק שלא מספקים אותם, אלא להפך, הופכים בסיס לתאווה שאינה יודעת שבעה.

הם יודעים שהם נמצאים בעין הציבורית, יודעים שמצפים מהם לגדולות, מבינים שהיום הכל חשוף וגלוי, ובכל זאת לא מצליחים לנהוג בצניעות באחריות ובאיפוק. "אני אפרק לך את הפרצוף" מטיח הזמר המפורסם בכתב, כשהוא יודע שהוא מצולם ומוקלט. פשוט מוזר.

אתה נשיא המדינה, ראש ממשלה, רב ראשי, הזמר הלאומי, איזה סיבה בעולם יש לך לסכן את כל זה בשביל תאווה רגעית? פשוט מוזר. אנו חברה בלי גבולות. הצמרת רקובה והמדינה בדרך לתהום.

סגור לתגובות.